Co oznacza mój wynik rezonansu głowy?
witam. mój wynik rezonansu głowy :podkorowa strefa obrzeku wiel. ok18x9 mm w płaszczyźnie poprzecznej zlokalizowana na pograniczu czołowo-skroniowym prawej półkuli mózgu. korowo- podkorowe ognisko podwyższonego sygnalu w T2 zlokalizowane przystrzałkowo , w lewym płacie ciemieniowym wielkości ok 9x7mm. po podaniu kontrastu uwiadacznia się ognisko wzmocneinia ok 4x4mm.obraz MR nie specyficzny-zmiany deminilizacyjne z ognisk ostrej deminilizacjinw lewym płacie ciemieniowym? co to oznacza?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian demielinizacyjnych. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.