Co oznacza nabrzmienie żył u kobiety?

Witam, problem dotyczy mojej mamy, a mianowicie jej żył. Ostatnio uskarża się na nabrzmiałe żyły, zazwyczaj występuje to w jednym miejscu - żyły stają się bardziej widoczne, ciemniejsze. Pojawia się ból przy dotyku lub lekkim uderzeniu. Na chwilę obecną pojawiło się to we wnętrzu dłoni, ale od przeszło roku sporadycznie pojawia się na innych partiach ciała. Chciałybyśmy się dowiedzieć co to może być, jakie są przyczyny i ewentualne sposoby zapobiegania lub leczenia oraz czy niezbędna jest wizyta u lekarza. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Lek. Tomasz Budlewski

proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie mozna zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.