Co oznacza nadmierne wypadanie włosów i puchnięcie piersi?

Mam 45 lat i do tej pory nie narzekają na zdrowie od jakiegoś czasu głównym problemem jest nadmierne wypadanie włosów. Po pracy i w pracy jestem ciągle zmęczona chociaż nie pracuje fizycznie . Po południu chce mi się spać i nie mam na nic ochoty. Przed miesiączka puchnie mi bardzo jedną pierś. Czy ma to związek z hormonami,

Dzień dobry,

Warto, aby udała się Pani do endokrynologa, koniecznie należy ustalić przyczynę Pani dolegliwości i zastosować odpowiednie leczenie. Przed wizytą proszę oznaczyć przynajmniej morfologię z rozmazem, TSH, FT4, FT3 oraz prolaktynę. Jeśli trzeba będzie wykonać jakieś dodatkowe badania (np. androgeny, itd.), to lekarz po zbadaniu Pani i zebraniu dokładnego wywiadu wyda dodatkowe zalecenia.

Z poważaniem,

dr n. med. Marek Derkacz
specjalista endokrynolog
specjalista diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych