Co oznacza ból okolicy piersi u dziecka?

Witam.Moj 9 letni syn od ok 2 tyg. skarzy sie na sporadyczne dolegliwosci ,w okolicy lewej piersi. Raz robilismy ekg to pani cos tam mowila ,ze widzi,ale potem jednak sie rozmyslila,ze jest ok. I niczym sie mamy nie martwic. Czy tutaj moga miec wplyw stlumione emocje czy moze jednak udac sie do innego kardiloga?

Dzień dobry,

Jeśli ból nasila się, przy ucisku na brodawkę sutkową lub jej okolicę, to bardzo prawdopodobne, że dolegliwości nie mają pochodzenia kardiologicznego, a mogą wynikać z rozpoczynającej się jednostronnej ginekomastii. Trudno ustalić przyczynę bez zbadania dziecka i zebrania wywiadu lekarskiego. Jeśli zauważy Pani, że pierś się powiększa, czy jest asymetria, proszę udać się do endokrynologa, najlepiej, takiego, który ma w poradni/gabinecie możliwość wykonania usg. Jeśli ból pojawia lub nasila się po wysiłku fizycznym, warto wówczas zastanowić się nad wykonaniem echa serca.

Z poważaniem,

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych