Co oznacza krwiak w okolicy piersi?

Witam w okolicy żeber pod piersią zrobiła mi sie ciemno czarna plama przypominajaca krwiaka bez dotykania boli zrobilo mi sie to w nocy przed snem nie mialam wstałam i sie pojawiło

Dzień dobry,

Być może w nocy doznała Pani urazu, np. z ucisku - np. leżała Pani dłużej na jakimś niewielkim twardym przedmiocie (guzik od pościeli, inne...), który spowodował wystąpienie krwiaka. Zmiana powinna z kazdym dniem blednąć, aż do zniknięcia. po kilku dniach. Jeśli będzie się utrzymywała, proszę skontaktować się z lekarzem, aby ocenił zmianę. Jeśli ma Pani do tego obfite krwawienia miesięczne, warto przy okazji wykonać morfologię - ocenić liczbę płytek krwi oraz układ krzepnięcia.

Pozdrawiam serdecznie

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych