Jak usunąć krostkę okolicy odbytu?

Dzień dobry. Między pośladkami nad odbytem mam biała krostke po wyciśnieciu jej poleciała ropa a potem krem. Boli jam chodzę i siadam co to może być ?

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej doszło do zapalenia jednego z gruczołów, które normalnie występują w tej okolicy. Proszę odkazić to miejsce - np. wodą utlenioną i spirytusem, ale tylko w miejscu, gdzie jest zmiana. Może kupić Pani Octenisept i 3 x dziennie przecierać zmianę wacikiem nasączonym Octeniseptem. Niewykluczone, że będzie potrzebny antybiotyk w maści, a jeśli zmiana jest duża, to również podany doustnie. Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do lekarza, aby ocenił zmianę i zalecił Pani stosowne leczenie.

Pozdrawiam serdecznie

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych