Jak zwalczyć uczucie zimna przy chorobie Gravesa-Basedowa?

choruje na grawes-basedowa,jestem po jodzie,z nadczynnosci jest niedoczynnosc.bardzo marzne w rece i stopy nawet przy tem.20 stopni,czy jest jaies wyjscie.lecze sie od 18lat na onkologi inikt mi nie umie pomuc.

Dzień dobry,

Przyczyną podawanych przez Pana dolegliwości może być źle wyrównana niedoczynność tarczycy - proszę ocenić stężenie TSH, FT4 i FT3 we krwi. Jeśli są prawidłowe, to warto również ocenić poziom cholesterolu (pełny profil lipidowy), przy okazji również glukozy we krwi, gdyż niewykluczone, że ma Pan zmiany miażdżycowe w naczyniach, co powoduje odczuwane przez Pana uczucie zimna. Warto rozważyć wykonanie usg -doppler naczyń, aby ocenić, czy nie ma istotnych zwężeń i zaburzeń przepływu krwi. Najlepiej, jeśli z wynikami uda się Pan do dobrego internisty, który po zbadaniu Pana i ocenie wyników badań postawi diagnozę. Na podstawie wyników badań będzie można spróbować dobrać Panu odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych