Zatrzymanie wody w organizmie przy chorobie Hashimoto

Witam, od 1.5 roku mam stwierdzone hashimoto. Jestem bardzo obrzeknięta i nalana. Stosowałam spinorol, tialorid, pokrzywę, ale efektu brak. Jaki lek Państwa zdaniem jest najbardziej skuteczny w pozbyciu się wody ? Wypijam równiez ok 2-3 litrów płynów dziennnie.

Dzień dobry,

Powinna być Pani oceniona przez lekarza. Czy choroba Hashimoto jest wyrównana hormonalnie? Warto również sprawdzić poziom progesteronu i estradiolu, które mogą odpowiadać za obrzęki. Najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli pokaże się Pani lekarzowi, który po zbadaniu Pani zaleci odpowiednie badania i zaleci być może bardziej skuteczne leki.
Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz