Starania o dziecko przy Chorobie Hashimoto
Jestem najprawdopodobniej po chorobie hashimoto moje tsh badane miesiąc temu wyniosło tsh 3,15 za tydzień robiłam powtórne badanie wyniosło tsh 2,95 i tu po między tymi badaniami przyjmowała antybiotyk rulid na zatoki i zgłosiłam się do endykrynologa ponieważ staramy się o dziecko ale trzecie badanie przed wizyta tsh 2,54 czyli pani doktor powiedziała ze jest w porządku a między badaniami zrobiłam usg gdzie wyszło zapalenie tarczycy.czy antybiotyk to wyleczy na zawsze?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Witam Panią,
Choroba Hashimoto jest autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy. Jest to najczęsciej choroba do końca życia, a antybiotyk nie ma specjalnego wpływu na jej przebieg, bo nie jest to choroba wywołana przez bakterie. Choroba ta może przebiegać z okresami zaostrzeń i remisji. Jeśli stara się Pani o dziecko, to sugerowałbym włączenie małej dawki lewotyroksyny. Według zaleceń PTE kobiet starające się o dziecko oraz będące w ciąży powinny mieć poziom TSH < 2,5.
Pozdrawiam serdecznie.
Dr n. med. Marek Derkacz