Co oznacza niedomknięcie łuku L5?

Witam wlasnie odebralam wynik RTG kregoslupa odcinek ledzwiowo-krzyzowy,ktory brzmi...Niedomkniecie luku L5.Lewowypukla skolioza.Poglebienie kifozy.Przewezenie tylnego odcinka szczeliny miedzykregowej L5-S1. Zrobilam badanie pobiewaz strasznie boli mnie kregoslup nie moge sie nachylic za dlugo siedziec ani stac prosze o pomoc co znaczy moj wynik

Konieczna pełna konsultacja, ocena stanu ogólnego, neurologicznego, obciążeń chorobowych, wyników badań, przyjmowanych leków! .
Opisana skolioza i zwęzenie szczeliny międzykregowej L5-S1
Niespojenie łuku L5-S1 , to częsta odmiana rozwojowa, wrodzona, nie wymaga leczenia

Pozdrawiam