Co oznacza niski poziom płytek?

witam serdecznie Mam pytanie odnośnie morfologii krwi. ostatnio przy rutynowej kontroli wyszedł mi za niski poziom płytek - 120tys. Kolejną morfologię zleiła doktor, jednak byłam wtedy chora na anginę (lekarz podejrzewała mononukleozę). oto wyniki leukocyty:15,47 PCT 0,13% neutrofile 10,99 (norma 2-7) eozynofile 0,51 (norma 0,02-0,2) Limfocyty 19,1 % (20-40) Rozmaz limfocyty 11% Monocyty 10% CRP 81,5 proszę o interpretację

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na infekcje , kontrola płytek po leczeniu , konieczna wizyta u lekarza zlecającego powyzsze badania