Czy to mononukleoza?

Witam, Dziecko 1 rok i 9 miesięcy. 2 tygodnie temu rozpoznanie-zapalenie bakteryjne gardła, leczenie - Amotaks 500 mg. Podawałam lek przez 8 dni, a 4 dbi po jego odstawieniu ostra wysypka przechodząca z dnia na dzień w ogromny rumień. Diagnoza lekarza rodzinnego - uczulenie na antybiotyk. diagnoza lekarza na prywatnej wizycie - taka sama. Wymioty w nocy po mleku modyfikowanym dziecko pokasłuje) nie dawały mi spokoju i pojechałam na Izbe Przyjęć z dzieckiem. Badania: Leukocyty 5,4 norma od 6 MCV 7,8 norma od 80 Płytki krwi - 505 norma do450 RDW-SD 32,7 norma od 36,4 PDW 8,5 norma od 9 PCT 0,45 norma do 0,35 Eozynofile 0,01 norma od 0,10 Neutrofile 0,99 norma od 1,50 Bazofile 0,01 norma od 0,02 Neutrofile procentowe 18,2 norma od 25 Limfocyty procentowe72,2 norma od 25 Monocyty procentowe 9,2 norma do 6 Eozynofile procentowe 0,2 norma od 1 ALT - 276,52 norma do 33 CRP - 0,47 Epstein Bar EBV ujemny - metods lateksowa Czy to mononukleoza?? usg brzuszka mam na wtorek. a Wizyte w poniedziałek.

W trakcie leczenia mononukleozy zakaźnej penicylinami często pojawia się wysypka. Epstein Bar EBV odczyn z surowicy krwi wychodzi często ujemny lub dodatni w zależności od czasu trwania choroby i nie jest wiarygodny w rożnych etapach Mononukleozy. Za Mononukleozą może przemawiać ALT-276,52. Spokojnie, ta wirusowa choroba leczy się często sama. proszę powtórzyć badania krwi za miesiąc.