Co oznacza "non-reactiv HIV"?

Witam. Mam pytanie - czy test na obecność wirusa HIV zrobiony po roku czasu, a wlasciwie po 13 miesiącach od ryzykownego kontaktu, jest wiarygodny? W tescie wynik wyszedł non-reactive, co oznacza, że jest negatywny. Ale przeczytałam w publikacjach amerykańskich, co oznacza non-reactive w takim przypadku: Nonreactive indicates that the serum tested does not have detectable antibodies to HIV-1. There are several reasons for this: Person is in the window period immediately after infection when antibodies are not yet being produced. Person is in the final disease stages when the immune system is no longer capable of producing detectable antibody. Co oznacza ostatnie zdanie z tego tekstu? Czy antyciała mogą przestać się wytwarzać, pomimo tego że ma się wirusa? Czy powinnam powtórzyć badanie? Proszę o odpowiedź, dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

W przytoczonej publikacji wymieniono dwie sytuacje, w których przeciwciała anty-HIV mogą być niewykrywalne mimo istnienia zakażenia, a nawet choroby. Pierwsza z nich dotyczy tzw. "okienka serologicznego", wystepującego w krótkim okresie od zakażenia (kilka tygodni), kiedy przeciwciała są jeszcze niewykrywalne, ponieważ organizm nie zdążył wyprodukować ich w odpowiedniej ilości.
Druga sytuacja, to późne stadia rozwiniętej choroby - AIDS, kiedy upośledzenie układu immunologicznego jest tak głębokie, iż nie jest on już w stanie wytwarzać przeciwciał.

Na podstawie przedstawionych w pytaniu informacji dotyczących czasu jaki upłynął od ryzykownego zachowania wydaje się, iż żadna z powyższych sytuacji Pani nie dotyczy.
Pierwsza ma miejsce kilka tygodni od zakażenia, druga - różnie, w zależności od leczenia i czynników osobniczych oraz wiremii - zwykle po wielu latach od zakażenia.

Pozdrawiam