Co oznacza obecność niestrawionych orzechów w stolcu?

Witam, ostatnio robiłem sobie badania kontrolne, krew, nawet zostało zrobione TK jamy brzusznej ze względu na kontrolę kamieni nerkowych i wszystko wyszło w porządku. Mam jednak pytanie, odnośnie zjawiska, które występuje u mnie od jakiegoś czasu, kiedy jem regularnie orzechy (włoskie oraz pekan), zdarza się, żę potem w kale widzę pojedyncze malutkie cząstki orzecha, jeśli miałbym je określić to okrąg o średnicy 1 mm nie większe, zakładam, że to to czego dokładnie nie pogryzłem, moje pytanie czy to jest normalne czy to jakaś anomalia? Dodam, że nic mnie nie boli, stolec jest normalny, wypróżniam się raz dziennie czasami dwa, regularnie, na TK wyszła mi niewielkie stłuszczenie wątroby i trzustki, stąd zmieniłem nawyki żywieniowe w celu poprawy działania organizmu, korzystam z diety śródziemnomorskiej. Dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry,

bywa, że niestrawione resztki pokarmów pojawiają się w stolcu. Jeśli nie wiąże się to z jakimikolwiek dolegliwościami, to nie ma powodu do niepokoju.

Jeśli chodzi o stłuszczenie wątroby - dieta śródziemnomorska jest OK, ale proszę pamiętać o tym, aby nie przesadzać z ilościami oliwy z jadłospisie. Warto byłoby też lekko zredukować masę ciała (szczególnie, jeśli BMI jest podwyższone) - wówczas wątroba też się "odchudzi" z nadmiarowego tłuszczu.

Pozdrawiam

https://www.food-diet.pl/