Co oznacza obecność płynu po artroskopii kolana?

Witam. Jestem 3 tygodnie po artroskopii kolana prawego wycinano mi część łąkotki i kłykcia przyśrodkowego i bocznego. 2 tygodnie po zabiegu ściągnięto mi około 300 ml krwi z płynem. Trzy dni było wszystko ok na 4 dzień noga mi znów spuchła i wygląda na to że znów mam płyn w kolanie. Moje pytanie czy to jest normalne ? Ile razy trzeba będzie ten płyn ściągnąć? Kolano mnie nie boli ale znów mam ograniczone ruchy i spuchnięte kolano.

Płyn w stawie kolanowym po artroskopi to normalna i dość częsta rzecz. W okresie do około miesiąca czasem nawet kilkukrotnie zdaża się że trzeba zrobić punkcję. Początkowo warto ograniczyć sktywność i jak nsjczęściej stosować okłady z lodu. W razie utrzymywania włącza się odpowiednie leki i problem mija.
Pozdrawiam
Dr n med Maciej Goch