Czy konieczne jest ściąganie płynu z kolana?

Witam. Mam pytanie do ortopedy. Wczoraj poznałam urazu rzepka prawej.(nawykowe zwichnięcia) Kolano jest napuchniętę. Lekarz po obejrzeniu i rtg stwierdził płyn który trzeba ściągnąć. Nie wyraziłam na zabieg zgody. Kolano nie jest jak balon jest trochę opuchnięte. Nie jest też gorące ani czerwone. Czy dobrze zrobiłam? Po czym rozpoznać czy to płyn? Płyn ściąga się od razu po urazie? Jak pozbyć się opuchlizny?

Sugeruje wykonać punkcję. W większości przypadków po epizodzie urazowym będzie to krew ( przy nie urazowym płyn ).Płyn od obrzęku odróżnia się np testem na balotowanie rzepki.
Pozdrawiam
dr n med MAciej Goch