Dlaczego moje kolana strzelają?

Witam, uprawiam dość urazowy sport -jazdę konną- często po jazdach odczuwam ból i dyskomfort lewego kolana (mniej więcej za rzepką), czasem także prawego oraz kręgosłupa w odcinku lędźwiowy. Dodam, że moje kolana często „strzelają”, a przed każdą jazdą rozgrzewam się. Czy może to być spowodowane chorobą, urazem czy przeciążenim kolana? Dziękuję, za odpowiedź.

Konieczne jest badanie ortopedyczne stawów kolanowych, ale obraz może wskazywać na chondromalację.Sugeruje konsultację u ortopedy.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch