Co oznaczają chwilowe bóle kolana u 32-latki?

Witam. Mam 32 lata, 170 wzrostu, 72 kg. Od 6 lat jestem aktywna fizycznie (siłownia i fitness). Pracuję w gastronomii więc dziennie pokonuje ok 12km. Od kilku lat, podczas jazdy samochodem, bardzo boli mnie lewe kolano. W żadnej innej sytuacji tego bólu nie ma, ani przy ćwiczeniach z obciążeniem, ani w pracy, ani nigdzie. Natomiast po chwili jazdy w samochodzie (jako pasażer czyli noga jest bezczynna), ból się pojawia i jest momentami nie do wytrzymania. Jak sobie z tym poradzić? Co to może być?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć bez badania ale wywiad sugeruje ,, kolano kinomana". Podczas siedzenia przeciążany jest staw rzepkowo udowy i chrzastka pod rzepką. Sugeruje konsultację u ortopedy i do rozważenia kwas hialuranowy i odpowiednia rehabilitacja.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch