Co oznacza opis badania USG prawego kolana?

Witam Mialam robione usg prawego kolana i wyszlo mi " na kłykciu przysroskowym zwezona chrzastka, o nieostrym zarysie i nierównej, echogenicznosci na powiezchni obciazanej kłykcia -chondlomeracja 1/2st. I rtg " zaostrzenie guzkow wynioslosci miedzyklykciowych piszczeli " co to wszystko oznacza?

Oznacza to problem z chrząstką stawową ( rozmiękanie chrząstki , chrząstka jest zbyt miękka i nie pełni prawidłowo swojej roli amortyzującej)
Sugeruje rower i basen z aktywności sportowych i do rozważenie podania kwasu hialuranowego dostawowo.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch