Po jakim czasie może obciążać nogę osoba po artroskopii kolana?

Witam Jestem 2 dni po artroskopii kolana.Plastyka chrząstki chondromalacja 2st. naprawa łąkotki.Pytanie: Ile mogę zginać kolano w tych pierwszych dniach i co ile mam zwiększać zakres ruchu,i po jakim okresie mogę stopniowo obciążać nogę?

Opis jest mało konkretny ( plastyka chrząstki ?? czy były mikrozłamania , czy użyta była błona kolagenowa ) , naprawa łakotki?? ( szyta czy częściowa meniscektomia ). Bez konkretnej informacji co było robione nie da się odpowiedzieć na pytanie. Sugeruje kontakt z lekarzem prowadzącym.
Pozdraiwam
dr n med Maciej Goch