Co oznacza obecność płynu w okolicy jabłka Adama?

Witam,wlasnie wrocilem z badania USG gdyż mam guza obok jabłka adama jest to jakas narośł lekarz na wypisie napisał " W okolicy jabłka Adama po prawej stronie widoczny jest zbiornik płynu o wymiarach około 19x8mm. Węzły chłonne niepowiekszone" nie dostałem skierowania do laryngologa gdyż lekarrz stwierdził ze narazie nie ma takiej potrzeby chyba ze cos zacznie się dziać to mam przyjść, po badaniu od uciskania tego guza czuje teraz po prawej stronie ucisk na gardle i oddycha mi się ciężej... co mam dalej robić i co to może być?

Ten lekarz przekracza swoje kompetencje i opóźnia Pana diagnostykę, proszę zmienić tego lekarza. Jak się zacznie coś dziać to będzie już za późno. nie rozumiem postępowania tego lekarza jeżeli pisze Pan prawdę. Często piszecie nieprawdę. Zwróć się z tym badaniem do Poradni Onkologicznej. Tam nie trzeba skierowania. Ale wydaje mi się, że jest ok.