Co oznaczają bóle okolicy pępka u 31-latki?

Witam :) Mam 31 lat. Niecały miesiąc temu wylądowałam w szpitalu z podejrzeniem zapalenia wyrostka. Zrobili mi badania krwi, moczu i wypuścili do domu twierdząc, że badania wyszły Ok i to na pewno nie wyrostek. W badaniach krwi wyszedł mi jedynie niedobór RBC - 3.97 (norma 4.20 - 5.40), HCT 36.8 (37.0-50.0), HGB 12.3 (12.0-16.0). Dodam, że byłam wtedy 2 dni po miesiaczce. Brzuch pobolewa mnie dalej po prawej stronie, raz w okolicy pępka, raz niżej, trochę z boku i czasem promieniuje do prawej strony pleców, ale nie jest to jakiś bardzo dokuczliwy ból. Poboli delikatnie i przestaje, czasem coś zakłuje. Nie jest to ciągły ból. Dzisiaj dla pewności zrobiłam usg i wszystko wyszło ok, oprócz: "Prawy przydatek niepowiekszony z obecnością mikrotorbielek. W zatoce Douglasa zbiornik płynowy o wym. 36x11mm". Dodam, że jestem w 7 dniu cyklu miesiaczkowego (końcówka miesiączki, delikatne plamienie). Czy miesiączka może mieć wpływ na ten płyn w zatoce douglasa i czy jest to duża ilość, która powinna niepokoić ? A może te mikrotorbielki to spowodowały? Niecałe 2 miesiące temu miałam też robione usg dopochwowe, cytologię i wszystko bylo ok więc dziwi mnie, że w ciągu 2 miesięcy jakas zmiana nastąpiła w badaniu. Brzuch pobolewa mnie po prawej stronie od kilku miesięcy, ale nie jest to uciążliwe. Zaczęło się to wszystko ponad rok temu, od silnego ataku bólu po prawej stronie brzucha na wysokości pępka, bardziej z boku niż na srodku, który trzymał mnie 3 dni, nie mogłam się za bardzo ruszać. Badał mnie wtedy lekarz, nic niepokojącego nie stwierdził tylko skierował na usg, które wyszło ok. Przeszło po 3 dniach i od tamtej pory tak pobolewa mnie ten brzuch. Odnoszę wrażenie jakby się nasilał ten ból w czasie miesiączki i zaraz po, ale już sama nie wiem czy już sobie wkręcam, czy rzeczywiście ma to jakiś związek z miesiączką. A może to coś z jelitami? Jestem bardzo nerwową osobą, chodzę na terapię do psychologa, dużo się stresuję. Może jakieś wskazówki gdzie powinnam się udać, jakie badania wykonać. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Przyczyna Pani objawów jest najpewniej natury ginekologicznej, jednak na chwilę obecną trudno jest postawić jednoznaczną diagnozę. Wyniki wraz z opisem powinny zostać ocenione przez ginekologa, który Panią zbada, zleci dodatkowe badania i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!