Co oznacza obecność płynu w okolicy jajnika?

Witam. Mam 27 lat. Na badaniu USG podpochowym lekarz stwierdził w 21 dniu cyklu niewielką ilość płynu wokol jajnika prawego i za macicą. Jajniki położone prawidłowo, drugi typowo . Oba prawidłowej wwielkosci. Crp 5 ale mam podniesione lekko limfocyty i erytrocyty. Co może oznaczać ten płyn ? Czy powinnam wykonać dodatkowe badania ?

Przyczyny obecności płynu w zatoce Douglasa to zwykle schorzenia układu płciowego, choć nie zawsze. Jeśli płyn w zatoce Douglasa pojawia w określonych dniach cyklu miesiączkowego i w określonych ilościach, nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak płyn w zatoce Douglasa pojawia się w niewłaściwym czasie i w ilościach, można podejrzewać szereg różnych schorzeń.