Co oznacza obecny wynik morfologii u 29-latki?

Witam. Morfologia krwi pełna. Wszystkie wyniki w normie oprócz IG%. Wynik 0,10 przy normie 0,16-0,62. Czy jest się czym martwic ?
KOBIETA, 29 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wyniki morfologii krwi powinno się interpretować w kontekście wielu czynników, takich jak objawy kliniczne, historia medycznej i inne badania diagnostyczne. IG% (procent granulocytów niedojrzałych) odnosi się do liczby niedojrzałych granulocytów we krwi. Ich niski poziom może wskazywać na różne zaburzenia odporności, związane np. z przebytą infekcją i stanem zapalnym.

Jeżeli nie ma Pani żadnych objawów, a inne testy nie wykazały nieprawidłowości, to raczej nie ma powodów do zbytniego niepokoju. Dla pewności powinna Pani monitorować stan swojego zdrowia i za jakiś czas powtórzyć badanie morfologii.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/niedojrzale-granulocyty-ig-charakterystyka-rozmaz-krwi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.