Co oznacza obrzęk błon płodowych pozałożyskowych z ogniskowymi naciekami zapalnymi ropnymi?

Proszę o wytłumaczenie co oznacza taki wynik bad histopat po poronieniu 15tyg. Kosmki o budowie odpowiedniej do wieku ciazy z obrzekiem podscieliska i ogniskowymi rozrostem trofoblastu. Obrzęk błon plodowych pozalozyskowych z ogniskowymi naciekami zapalnymi ropnymi oraz zluszczonymi komórkami owodniowymi.

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje iż najbardziej prawdopodobna przyczyna poronienia była infekcja