Co oznacza odźwiernik symetryczny, drożny z refluksem treści dwunastniczej?

Wyniki gastroskopii u dwudziestolatki: Przełyk światło i błona śluzowa bez zmian. Linia Z na górnej granicy fałdów żołądkowych. Wpust luźny obejmuje aparat, w inwersji bez zmian makroskopowych w żołądku treść śluzowa. Ściany żołądka podatne na insuflację powietrza, perstaltyka obecna. Żołądek-sklepienie, trzon o zachowanej rzeźbie i prawidłowej grubości fałdach. Część przedodźwiernikowa z widocznymi ogniskami przekrwienia. Odźwiernik symetryczny, drożny z refluksem treści dwunastniczej.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie sa objawy? Jaki wynik w kierunku helicobacter pylori? Czy były pobrane wycinki?