Co oznacza określenie wędrujący rozrusznik?

Witam Odnalazłam swoje badanie EKG metdą HOLTERA sprzed kilku lat, jest tam zapis wędrujący rozrusznik, pamiętam że lekarz stwierdził iż wszysko ze serduszkiem super.Tętno max miałam 147, min 47 głównie w nocy. Proszę bardzo Pana Doktora o wyjaśnienie co to jest wędrujący rozrusznik,czym się może objawiać , grozic czy się to leczy i z czego się to pojawia? Oraz czy powinnam być pod kontrolą lekarza? Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedz i wyjaśnienie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wędrujacy rozrusznik oznacza, że impuls ze impuls w sercu rozpoczyna się w róznych miejscach, co widać na ekg (różna morfologia załamków) , nie wymaga to leczenia, a jedynie kontroli kardiologicznej co jakiś czas.
Pozdrawiam