Co oznacza opis badania MR jamy brzusznej?

opisie MR jamy brzusznej: nerka prawa o długości 98 mm w położeniu ektopowym na wys.dolnej części m. biodrowo-lędźwiowego z niepełną rotacją, wnęką ustawioną w stronę brzuszną. Spływ prawej ż.nerkowej typowy do IVC na wys. dolnych obrysów L2, ułożenie wstępujące. Cechy ucisku spływu prawej ż. biodrowej wspólnej z powodu nieanatomicznego położenia nerki -śr.na poziomie ucisku do 3,5 mm. Proszę o interpretację, do jakiego lekarza mam się udać. Dziękuję za odpowiedź!

Witam serdecznie,

Ektopowo położony narząd oznacza, że znajduje się on w nieprawidłowej lokalizacji czyli nie tam gdzie powinien prawidłowo anatomicznie. W Pani przypadku nieprawidłowo położona jest nerka.
Wskazana konsultacja z lekarzem urologiem lub nefrologiem.

Pozdrawiam.