Co oznacza opis TK u 23-latki?

Dzień dobry, Miałam wykonany TK kręgosłupa szyjnego. Lekarz neurolog po nowym roku, a rehabilitacje dopiero w czerwcu. Opis badania: Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z nieco kyfotycznym ustawieniem w odcinku C2-C6. Trzony kręgów szyjnych prawidłowe. Ograniczenia kostne kanału kręgowego w granicach normy. W poziomie C5/C6 nieznaczne obniżenie wysokości krążka m/k z dokanałowym uwypukleniem o charakterze bulgingu na głębokość ok. 1-1.5 mm, nieco modeluje przednia powierzchnię worka oponowego. Otwory m/k bez stenozy. W pozostałych poziomach nie uwidoczniono dokanałowych wypuklin krążków m/k oraz stenozy otworów m/k. Innych zmian w obrazie TK nie uwidoczniono. Wnioski. Zniesienie lordozy szyjnej. Drobna dyskopatia w poziomie C5/C6. Poza tym obraz TK odcinka szyjnego kręgosłupa w normie. Czy to jest coś groźnego? Czy rehabilitacja w czerwcu na to pomoże? Dziękuję za odpowiedzi.

OPIS MRI " TK kręgosłupa szyjnego. Lekarz neurolog po nowym roku, a rehabilitacje dopiero w czerwcu. Opis badania: Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z nieco kyfotycznym ustawieniem w odcinku C2-C6. Trzony kręgów szyjnych prawidłowe. Ograniczenia kostne kanału kręgowego w granicach normy. W poziomie C5/C6 nieznaczne obniżenie wysokości krążka m/k z dokanałowym uwypukleniem o charakterze bulgingu na głębokość ok. 1-1.5 mm, nieco modeluje przednia powierzchnię worka oponowego. Otwory m/k bez stenozy. W pozostałych poziomach nie uwidoczniono dokanałowych wypuklin krążków m/k oraz stenozy otworów m/k. Innych zmian w obrazie TK nie uwidoczniono. Wnioski. Zniesienie lordozy szyjnej. Drobna dyskopatia w poziomie C5/C6. Poza tym obraz TK odcinka szyjnego kręgosłupa w normie. "

Do obejrzenia obrazy MRI! , do interpretacji klinicznej, Sam opis to za mało Jakie inne wyniki?? Jakie objawy, wywiad, schorzenia ??? Do dalszej diagnostyki po pełnym badaniu Pacjentki Jakie wyniki morf, żelaza, glukozy?? Jak TSH, elektrolity?? do interpretacji klinicznej!!! Problem na pewno bardziej przewlekły i złożony!! . Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, analiza wyników badan i pełny wywiad, dłuższa rozmowa Najważniejszy stan Pacjenta : fizyczny i psychiczny , inne schorzenia, przyjmowane leki, ale też sytuacja życiowa, rodzinna w pracy i w otoczeniu ; W okresie pandemii obserwuję dużo więcej zaburzeń lękowo-depresyjnych i psychosomatycznych!! Pozdrawiam i zapraszam na pełną konsultację !!