Co oznacza opuchlizna dziąsła miesiąc po usunięciu zęba?

Dzień dobry miesiąc po wyrwaniu zęba 7 dolnej dostałam opuchlizny. Wcześniej też ja miałam odrazu po wyrwaniu ale mi zeszła do kilku dni czy tygodnia. Brałam przez tydzień raz dentosept w płynie a później tabletki amotaks pół tabletki co 7-9 godzin. Opuchlizna mi schodzi powoli z policzka i kości szczękowej lecz dziasło cały czas jest spuchniete. Wczoraj zauważyłam mała żółta grudke na dziasle ale nie ruszalam. A dziś mi wypływa jestem pewna że to ropa. Ale moje pytanie jest takie czy stomatolog będzie podejmował jakieś działania w tym kierunku by mi usunąć tą ropę? Jak się usuwa ropę z dziąsła? Czy poprostu przepisze mi jakieś antybiotyki by ona zeszła z zęba? Jestem straszna panikara jeżeli chodzi o leczenie zębów a do tego dziś mam dentyste. Proszę mi powiedzieć bym była przygotowana na to co będzie.

Dobry wieczór,
konieczna jest pilna wizyta u stomatologa i diagnostyka co jest powodem zmian przez Panią opisywanych. Stomatolog może wykonać zdjęcie rentgenowskie, ocenić jak wygląda miejsce po usuniętym zębie, oczyścić.
Możliwe, że miejsce po usuniętym zębie uległo zakażeniu lub pozostawiono jakąś część zęba.
Jeśli boi się Pani wizyty i oczyszczania tego miejsca, proszę porozmawiać z lekarzem o wykonaniu wcześniej znieczulenia.
Pozdrawiam