Co jest powodem powrotu opuchlizny twarzy?

Byłam u stomatologa z opuchniętą twarzą i z ropą, przepisał mi tabletki dalacin c i zeszła mi opuchlizna, po paru dniach znów się zebrało, mimo iż biorę cały czas tabletki :( Proszę o pomoc :(

Dzień dobry,
czy lekarz w badaniu wewnątrzustnym stwierdził obecność ropnia przy którymś zębie? Jeśli nie zostało wykonane zdjęcie rentgenowskie to na pewno może ono pomóc w diagnostyce. Może warto wykonać zdjęcie panoramiczne w celu określenia, czy przyczyną opuchlizny jest konkretny ząb.
Sam antybiotyk bez wykonania leczenia (np.nacięcia ropnia, leczenia zęba przyczynowego) nie wystarczy.
Zalecana jest ponowna wizyta u stomatologa i dalsza diagnostyka. Pozdrawiam