Co robić z tym otworzonym zębem?

Witam. Niedawno miałam plombowaną jedynkę z znieczuleniem. Po niecałym tygodniu wyszła mi mocna opuchlizna na twarzy, byłam u dentysty a pani zrobiła mi dziure w tym zębie aby zeszła ropa i 25 lipca mam na kolejną wizytę na leczenie kanałowe. Co mam robić aby opuchlizna szybko zeszła? I do ilu dni mi ta opuchlizna zejdzie? Wykonuje płukanki, masuje twarz, robię zimne okłady i biorę antybiotyk, który dentystka mi przepisała. I czy moge myć zęby podczas otwartej dziury w zębie?

Ząb wymaga leczenia endodontyczncgo (kanałowego) które powinno być wykonane na jednej wizycie pod mikroskopem. Po odpowiedniem odkażeniu zęba i wypełnieniu w 3D stan zapalny zacznie się goić i opuchlizna ustąpi. Czasami potrzebna jest pomoc antybiotyków i leków przeciwzapalnych, proszę zgłosić się do stomatologa który wystawi receptę a przede wszystkim ustali szybki termin leczenia.