Co robić z bólem i rozpieraniem w zębie?

Od ok. miesiąca czułam ból, miałam uczucie rozpierania i gorzki posmak w jamie ustnej, wydawało mi się, że jest to od zęba, który plombowany był 3 miesiące temu (górna piątka prawa). Na wizycie u stomatologa, po pantomogramie, okazało się, że z zębami wszystko jest w porządku, a dentystka stwierdziła, iż dolegliwości pochodzą od dziąsła nad prawą górną szóstką. Z tego, co zrozumiałam, dziąsło odstawało tak, że mogła tam wsunąć narzędzia i je oczyścić. Dostałam antybiotyk clindamycin mip 600, 2 tabletki dziennie, zalecenie smarowania żelem oraz płukania Eludrilem. Jutro będzie ostatni dzień antybiotykoterapii i nie ma ma żadnej poprawy. W ciągu dnia czuję rozpieranie, oraz na przemian gorzki i słodki smak w ustach (nigdy wcześniej się to nie zdarzało). Dziąsło jest bolesne przy dotyku i lekko obrzęknięte. Co mogę jeszcze zrobić? Boję się odesłania z kwitkiem przez lekarza, skoro badania nic nie wykazały.
KOBIETA, 32 LAT około miesiąca temu

Trzeba zacząć od tomografii komputerowej aby w 3D ocenić stan kości i korzeni. Rozpieranie najczęściej jest wynikiem stanu zapalnego i będzie konieczne leczenie kanałowe. Nowoczesne leczenie kanałowe odbywa się na jednej wizycie w znieczuleniu pod mikroskopem.