Co oznacza tępy ból zęba?

Dzień dobry. Leczyłam u pewnej dentystki zęba. Przy borowaniu stwierdziła, że "dokopała" się do miazgi, włożyła w niego coś co nazwała cememtem i kazała przyjść za miesiąc. Po miesiącu włożyła do niego lekarswo i umówiłyśmy się na kanałowe za dwa tygodnie. W tym czasie ząb w ogóle mi nie dokuczał. Po dwóch tygodniach lekarstwo z zęba wypadło, tak samo jak coś pani dentystce, że nie mogła mnie przyjąć. Nie chciałam chodzić z dziurą, więc poszłam do innej dentystki, która stwierdziła, że leczenie kanałowe jest niepotrzebne i założyła mi plombe. Od tego wydarzenia minęły trzy dni i ząb ciągle mnie boli. Jest to ból tępy, niezbyt silny, ale denerwujący. Nie występuje przy zagryzaniu czy dotykaniu zęba, ale trochę się wzmacnia przy zmianie temperatury. Czy jest możliwość, że druga dentystka poszła na łatwiznę zakładając mi plombe, a tak na prawdę potrzebowałam kanałowego? Czy trzydniowy ból po plombowaniu jest normalny? Z dentystką nie mogę się skontaktować, bo jest na urlopie.

Możliwe,że poprzedni lekarz założył lekarstwo celem rozpoczęcia leczenia kanalowego. Najlepiej zgłosić się po historię choroby do pierwszego lekarza,aby każdy kolejny wiedział co ma robić i co bylo dokładnie zalozone. Objawy maga świadczyć o zapaleniu miazgi.