Sposoby leczenia kanałowego zęba

Dzisiaj stomatolog zatruł mi zęba - ząb nie bolał (nie było stanu zapalnego?), ale podczas borowania "był miękki" - czy takiego zęba nie można odratować zakładając lekarstwo? Drugie pytanie: czy lekarstwo a trucizna to jest to samo? Za dwa tygodnie mam zapowiedziane kanałowe leczenie. Inny stomatolog w takich sytuacjach zakładał mi lekarstwo i kończyło się na plombie. Trzecie pytanie: Czy powinienem iść do innego stomatologa, zanim ząb obumrze i wymienić truciznę na lekarstwo?

Trucizna to też lekarstwo. Postepowanie zależy od oceny radiologicznej i bezpośredniej danego zęba. Należy iść do takiego lekarza któremu się ufa , w innym przypadku po co go o cokolwiek pytać?