Co oznacza opuchnięcie rany po zabiegu na endometriozę?

Miałam dokładnie tydzień temu wycinany guzek (podejrzenie endometriozy) pod blizną po cięciu cesarskim. Szew ciągły, szwy wchlanialne. Dziś rana bardzo spuchla i wygląda jakby robił się siniak, wizytę kontrolna mam dopiero za 10 dni i bardzo się martwię, że coś jest nie tak. Co robić? Opatrunku już od wczoraj nie zakładałam, ranę przemywałam octeniseptem.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli rana jest opuchnięta, zaczerwieniona i bardziej bolesna, to powinna Pani szybciej udać się na wizytę kontrolną, ponieważ mogą to być objawy infekcji rozwijającej się w ranie.