Co oznacza pieczenie i odbijanie?

Witam. Mam 23 lata od ponad roku meczy mnie pieczenie w żoładku oraz odbijanie, w tym czasami boli mnie brzuch. Mialem wykonywana gastroskopie: Opis badania: Cześć zapuszkowa i opuszkowa dwunastnicy w normie.Odźwiernik drożny. Antrum zaczerwienione. Trzon, okolica podwpustowa w normie. Obecna przepuklina roztworu przełykowego przepony. W przełyku linijna nadżerka od dł 3-4 mm. Pozostały odcinek przełyku prawidłowy. Wniosek: Zapalenie antrum. Przepuklina roztworu przełykowego przepony. Zapalenie przełyku w stopniu A wg L.A. Test ureazowy: ujemny Mieszkam w Anglii, gastroskopie mialem robiona w Pl jakies 3-4 miesiace temu, w tym lekarz przepisał mi 3 opakowania leku "DEXILAN 60mg" - po braniu tego leku czulem sie jak nowo narodzony , nic mnie nie piekło ani nie paliło po zaprzestaniu bo juz leki mi sie skonczyly pieczenie i odbijanie wrocilo. Wracajac do Anglii poszedlem do lekarza , lekarz przepisam mi tabletki "Omeprazole 20 mg" tez dziłaly dobrze ale nie ta jak DeXILAN, miałem stosować też diete , niestety nie stosowałem dlatego może objawy wracają. W dniu dzisiejszym skonczyły mi sie tabletki a objawy wrociły. Jest to uciążliwe w moim życiu ale da sie wytrzymać ale przecież tak żyć sie nie da. Wiec zwracam sie z prośba do jakiegos specjalisty o jakas porade, co ja mam teraz zrobić aby to wszystko ustapiło. Dziekuje bardzo za pomoc. 
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Ryzyko związane z gastroskopią

Gastroskopia to badanie wykonywane w celu oceny stanu układu pokarmowego. Czy może być ono dla nas niebezpieczne? Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Choroba refluksowa przełyku, która najprawdopodobniej jest przyczyną pana dolegliwości wymaga odpowiedniego postępowania niefarmakologicznego [ 1) przyjmowanie posiłków najpóźniej 2–3 h przed snem 2) wyższe ustawienie wezgłowia łóżka 3) zaprzestanie palenia papierosów 4) dieta z ograniczeniem spożycia tłuszczu, alkoholu i kawy 5) zmniejszenie masy ciała u chorych otyłych ] oraz farmakoterapii (nawet długotrwałej). Jeśli aktualne leczenie nie jest skuteczne należy to zgłosić lekarzowi prowadzącemu, który najprawdopodobniej będzie mógł zmienić farmakoterapię.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty