Co oznacza plamka pod ustami u dziecka?

Witam, mam 11 miesieczna coreczke. Zauwazylam dzis u niej czerwona plame pod ustami na ktorej byla wysypka. Poza tym co zwykle nic nowego do diety nie wrpowadzilismy wiec wykluczam uczulenie na pokarm. Za to od wczoraj mamy malego pieska (z wlosem ). Czy ta wysypka moze byc objawem uczulenia? Czy moze jedynie podraznienie. Nie ma kataru ani innych objawow.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Aby stwierdzić jaki charakter ma wysypka należałoby zbadać dziecko osobiście, dlatego warto wybrać się do pediatry.