Co oznacza podwyższony poziom żelaza u 21-miesięcznego dziecka?

Witam serdecznie, mój syn ma 21 miesięcy, bardzo często łapie przeróżne infekcje. Poprosiłam o badanie krwi dla niego. Z badań się okazało, że ma podwyższony poziom żelaza 116 (20–115) a za niską saturację żelaza 20% (30%-50%). Lekarz przepisał żelazo w płynie, ale nie rozumiem dlaczego, skoro żelazo jest podwyższone. Jak mam rozumieć takie wyniki i decyzje lekarza.

Lek. Tomasz Budlewski

Poziom żelaza jest parametrem który jest zależny od wielu czynników dlatego bardziej wiarygodnym jest poziom wysycenia pewnie dlatego takie a nie inne Postępowanie