Co oznacza poranna sztywność i ból stawów?

Witam, Od pół roku występują u mnie objawy -poranna sztywność, wędrujący ból stawów (głównie ramię) -świąd skóry, wysypka krążkowa złuszczająca, -omdlenia, mrowienie z tyłu głowy - epizody -ból pleców z prawej strony, nudności w nocy Wyniki morfologia z rozmazem w normie oprócz: leukocytów - 14 tys. leukocyty w moczu >10 ana ujemne, ds dna ujemne, antysm ujemne, przeciwciała antyfosfolipidowe ujemne, antykoagulant toczniowy ujemny, rf 8,6, tomografia głowy nie wykazała zmian. Prośba o sugestie w jakim kierunku poszukiwać przyczyny? Pozdrawiam

Lek. Wojciech Zygmunt

Jeżeli wysypka ma charakter typowo łuszczycowy (powinien ją ocenić lekarz) to najprawdopodobniej mamy tutaj do czynienia z łuszczycowym zapaleniem stawów. W takim wypadku leczenie powinien prowadzić reumatolog. Pozdrawiam i życzę zdrowia.