Co oznacza powiększenie węzłów chłonnych okolicy tarczycy?

Byłam na usg. Mam mocno powiększone więzły chłonne i guzki na tarczycy czy to jest coś poważnego?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety podała Pani zbyt mało informacji, aby móc wiarygodnie odpowiedzieć na pytanie.

Nie wiemy, jak duże są te guzki tarczycy, gdzie dokładnie się znajdują, jaka jest ich struktura. Ponadto ważne są również wyniki badań hormonów tarczycy oraz Pani samopoczucie.

Najlepiej by było skonsultować się z lekarzem, który wykonywał badanie USG lub przekazać pełny wynik badania innemu lekarzowi. Dopiero wtedy można będzie je ocenić.

Guzki na tarczycy nie powinny doprowadzić do powiększonych węzłów chłonnych. Być może konieczne będzie poszerzenie diagnostyki, np. wykonanie biopsji.

O tym, kiedy guzki tarczycy są groźne przeczyta Pani w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/guz-tarczycy-charakterystyka-zmiany-lagodne-rak-tarczycy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.