Co oznacza powiększony węzeł chłonny w okolicy pachwiny?

Witam, wiek 20 lat. Od 1,5 roku mam powiększony jeden węzeł chłonny w okolicy pachwiny oraz jeden za uchem. długosci ok 1,2 centrymetra czyli gorna granica normy. Byłem w szpitalu krew, rozmaz, usg, rtg,kolonoskopia itd porobilem sobie i wyszlo że niby zdrowy. Miałem usg jednego węzła w pachwinie : struktura prawidłowa bez zmian patologicznych długosc 1,2 cm powiekszony przyczyna nieznana. Tego za uchem nie udało mi się przebadać ale również mam guza jak na pachwinie. Reszta węzłów na szyi - nie stwierdzono powiekszenia. Moje pytanie: Co może powodować pwiekszenie tych węzłów chlonnych o których piszę? Tak wiem ryzyko chłonniaka, infekcje . Ale infekcji nie mam byłem badany w szpitalu dokładnie, a usg jednego z wezłów wykazało prawidłową strukturę. Zatem co MOŻE powodować ich powiekszenie, na co zwracać uwagę? Węzły są powiekszone od 1,5 roku to bardzo długo, nigdy nie zmalały ani na chwilę. Jeszcze 2-3 lata wstecz ich nie miałem

Lek. Katarzyna Szymczak

Czasem węzły które powiększyły się w czasie infekcji już takie pozostają, a nawet z czasem mogą ulec zwapnieniu. Z opisu wynika że nie są podejrzane, do rozważenia diagnostyka w kierunku chorób wenerycznych i koniecznie przegląd zębów u stomatologa. I jeśli cały czas Pan ich dotyka (bo sprawdza czy się nie powiększyły) to też może być przyczyną ich powiększenia.
Pozdrawiam