Co oznacza poziome ustawienie kości krzyżowej i centralna protruzja krążka?
Witam. Ostatnio robiłem rezonans kręgosłupa..Wynik mnie zaniepokoił i to bardzo a oto on: Spłycona lordoza lędźwiowa.Poziome ustawienie kości krzyżowej.Ześlizg tylny trzonu L5 o ok 5mm.Nierówne blaszki graniczne trzonów-guzki Schmorla Na poziomie L5-S1 cechy dehydratacji krążków międzykręgowych widoczna jest centralna protuzja krążka międzykręgowego z impresją na worek oponowy oraz uciskiem obu korzeni nerwowych w odcinku wewnątrz kanałowym.Szerokość kanału kręgowego w wym a-p10mm..widoczne ostrogenne ograniczenie światła otworów m-kręgowych na tym poziomie wysepka tłuszczowa w trzonie kręgu L3 Mam 37 lat i jestem mężczyzna.Nie odczuwam bólów tylko duże mrowienie od pasa w dół i pieczenie w dolnym odcinku kręgosłupa nie wiem czy mam się bać.Proszę o poradę...i

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Pana objawy są najpewniej spowodowane przepukliną krążka międzykręgowego, który uciska na rdzeń kręgowy. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie, który zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!