Co oznacza poziome ustawienie kości krzyżowej i centralna protruzja krążka?

Witam. Ostatnio robiłem rezonans kręgosłupa..Wynik mnie zaniepokoił i to bardzo a oto on: Spłycona lordoza lędźwiowa.Poziome ustawienie kości krzyżowej.Ześlizg tylny trzonu L5 o ok 5mm.Nierówne blaszki graniczne trzonów-guzki Schmorla Na poziomie L5-S1 cechy dehydratacji krążków międzykręgowych widoczna jest centralna protuzja krążka międzykręgowego z impresją na worek oponowy oraz uciskiem obu korzeni nerwowych w odcinku wewnątrz kanałowym.Szerokość kanału kręgowego w wym a-p10mm..widoczne ostrogenne ograniczenie światła otworów m-kręgowych na tym poziomie wysepka tłuszczowa w trzonie kręgu L3 Mam 37 lat i jestem mężczyzna.Nie odczuwam bólów tylko duże mrowienie od pasa w dół i pieczenie w dolnym odcinku kręgosłupa nie wiem czy mam się bać.Proszę o poradę...i

Lek. Michał Lenard

Pana objawy są najpewniej spowodowane przepukliną krążka międzykręgowego, który uciska na rdzeń kręgowy. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie, który zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!