Co oznacza przewlekły suchy kaszel?

Mam od kilku tygodni (ponad 4) przewlekły suchy kaszel,po infekcji ale nie ustępuje.Mam też uczucie suchości w krtani, momentami chrypkę, zatkane zatoki.Żadnej gorączki, rtg płuc OK.Kaszel ustaje w nocy a nasila się rano. Szkodzi mi suche powietrze.Nie są to ataki,lecz częste pokasływanie jakby z głębi gardła,czasem lekka duszność.Z biegiem czasu kaszel nie maleje, ma charakter przewlekły.Co to może być?Infekcja była z mokrym b uciązliwym kaszlem,po niej zbyt szybko wróciłam do pracy.Udać się do laryngologa,pulmonologa,internisty?

przyczyn bardzo wiele
"Suchy kaszel jest bardzo charakterystyczny dla przebytych infekcji wirusowych górnych dróg oddechowych, w których mimo wyleczenia może się utrzymywać nawet do 4 tygodni od końca choroby ze względu na uszkodzenie błony śluzowej górnych dróg oddechowych i drażnienie zakończeń nerwowych mieszczących się w tej błonie.

Tzw. kaszel szczekający z towarzyszącą dusznością wdechową jest charakterystyczny dla ostrego podgłośniowego zapalenia krtani i/lub tchawicy. Wzmaga się w pozycji leżącej i po rozgrzaniu[potrzebny przypis].

Poranny nawracający przez kilka miesięcy kaszel z odkrztuszaniem, u wieloletnich palaczy tytoniu może świadczyć o POChP.

Kaszel może również wywoływać gruźlica, choroba nowotworowa, alergia, astma, zakażenie bakteriami atypowymi (mycoplasma, chlamydia)" do tego dochodzi refluks przewlekłe zapalenie zatok itd trzeba to zweryfikować więc proponuję udać się do laryngologa w pierwszej kolejności
potrzeba tu wykonać na początek: "otoskopia – badanie przewodu słuchowego zewnętrznego i błony bębenkowej
rynoskopia – badanie jamy nosowej
badanie jamy ustnej
badanie gardła
rynoskopia tylna – badanie części nosowej gardła przez jamę ustną za pomocą lusterka i szpatuły
laryngoskopia pośrednia – badanie krtani za pomocą lusterka, w tym ocena części krtaniowej gardła"
potem ewentualnie internista