Co oznacza rozpoznanie kliniczne gastroskopii?

Miałem robioną gastroskopię. Rozpoznanie kliniczne to: Refluksowe zapalenie przełyku st.wg D wg LA. Owrzodzenie dystalnej części przełyku. Przepuklina rozworu. Miałem pobrane sześć wycinków. Oto rozpoznanie mikroskopowe: Sześć wycinków błony śluzowej typu wpustowego w stanie przewlekłego ( ), aktywnego( ) zapalenia z nadżerką i ziarninowaniem. Metaplazja jelitowa ( ). Dysplazja (-).

Taki wynik świadczy o obecności owrzodzenia typu zapalnego spowodowanego refluksem żołądkowo-przełykowym. Najlepiej, aby decyzję co do dalszego postępowania i leczenia podjął gastroenterolog.