Co oznacza RTG klatki piersiowej 25-latka?
Witam, dostałem wynik RTG klatki piersiowej i chciałem się dowiedzieć co on oznacza. Szczyty płuc obcięte, poza tym pola płuc bez zmian naciekowych. Sylwetka serca i aorty w normie. Przepona wolna. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Wynik w granicach normy, aczkolwiek nie widać szczytów płuc, co sugeruje nieprawidłową technikę wykonania badania. Oczywiście taki wynik powinien zostać zinterpretowany w oparciu o stan kliniczny pacjenta, dlatego konieczna jest wizyta u lekarza prowadzącego.