Co oznacza serce miopatyczne?

Mam bol przy sercu nie mogę opuścić głowy w dół i w bok jakby cos ciagnelo zrobilam rtg a na nim zwloknienia okolooskrzelowe zrosty osierdziowo oplucnowe i serce miopatyczne ? Co to znaczy ??? Czy mam chore serce? Nie pale przed wizyta ciśnienie w normie , osluchowo nic nie wykryto.Skad ten bol? Biorę przeciwbólowe i nic.czy to kontuzja czy jakaś wada? Proszę o szersze wyjaśnienie.

Witam,
serce miopatyczne oznacza mięsień sercowy z tendencją do rozwoju miopatii.
Miopatia to grupa chorób mięśni, w których włókna mięśniowe z różnych powodów nie funkcjonują prawidłowo, czego objawem jest osłabienie mięśni