Co oznacza skurcz i uczucie ściskania żołądka?

Witam, mam 18-naście lat i pewien problem. Jestem osobą strasznie nerwowową, więc gdy coś się dzieję od razu stwierdzam, że to najgorsza choroba- w tym przypadku wmawiałam sobie zawał . Od około 2 tygodni mam dziwne uczucie w żołądku, taki skurcz, ciagle czuje jak pracują mi jelita, żołądek mnie nie boli ale ciagłe uczucie ściskania go doprowadza mnie do łez. Dodatkowo bolą mnie plecy w okolicach szyji, czasami nie mogę złapać oddechu i odczuwam czucie kulki w gardle. Co mi może być, nerwica ?

Witam,
Wszystkie dolegliwości, które Pani wymieniła mogą pojawiać się na tle stresowym. Kiedy czujemy coś w ciele i zaczynamy się tym bardzo denerwować to niestety te objawy stają się coraz silniejsze i częstsze, to typowy początek nerwicy. Jednak nie można od razu tego założyć bez odpowiednich badań lekarskich. Objawy, które Pani ma występują też w innych problemach zdrowotnych i trzeba to sprawdzić u specjalisty. Polecam umówić się do lekarza rodzinnego i sprawdzić swój stan zdrowia, żeby dowiedzieć się czy to nerwica czy inne problemy zdrowotne. Jeśli szybko uda się Pani dowiedzieć czy to nerwica to ma Pani bardzo duże szanse na to, żeby ją szybko i skutecznie wyleczyć.

Witam Panią. Warto upewnić się, że z Pani zdrowiem somatycznym wszystko jest w porządku. W tym celu proszę udać się do swojego lekarza by ten zlecił niezbędne badania pozwalające ocenić stan Pani zdrowia. Druga ścieżka, którą Pani proponuję to bezpośredni kontakt z psychologiem. Warto sprawdzić co jest źródłem Pani stresu (obecna sytuacja, czy może wydarzenia z przeszłości). Ważne będzie zdiagnozowanie tego źródła by móc skutecznie Pani pomóc. Znam w Poznaniu specjalistkę, która może Pani pomóc w zakresie diagnozy i dalszej pomocy. Nazywa się Katarzyna Małkowicz. Jeśli chciałaby Pani do niej kontakt telefoniczny proszę napisać do mnie na mój adres mailowy. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/