Co oznacza ta gulka na nodze i ból?

Witam, od sierpnia bolą mnie łydki kiedy leżę albo siedzę, gdy chodziłam ból przeważnie mijał. Zauważyłam że od stycznia mam lekko spuchnięte łydki poszłam z tym do lekarza, który przepisał mi lek cyclo 3 fort i zalecił aktywność fizyczną. Niestety mimo to moje bóle nóg nie mijają. Miałam badania krwi na zakrzepicę i nic nie wyszło a mimo to wciąż odczuwam ból. Od Maja czuje zbitą gulke na łydce, która mi przeszkadza i czuję dyskomfort. Zapisałam się na drenaż limfatyczny, ale nie wiem czy to coś pomoże. Zaznaczę też, że u lekarza wyszło że mam zbyt wąską żyłę główną bo tylko 0,5cm i mam cechy odwodnienia. Boję się, że to coś poważnego. Pomocy co może być?
KOBIETA, 20 LAT 10 miesięcy temu

Wymiar żyły głownej dolnej odpowiada w przybliżeniu stopniu nawodnienia organizmu (objętości krwi w łożysku naczyniowym). W przypadku pacjenta bez niewydolności nerek czy krążenia wskazuje to na konieczność spożywania większej ilości płynów. Powinna Pani wykonać USG Doppler naczyń krwionośnych kończyn dolnych i skonsultować się z chirurgiem naczyniowym.