Codzienny ból nogi i kilka pajączków

Codziennie boli mnie noga. Usg dopler wykazało falę zwrotną u ujścia żyły odpiszczelowej i poszerzone zatoki żylne w lewej łydce. Mam kilka małych pajączków na tej nodze. Czy to daje taki ból. Mam 39 lat cukrzycę typu 2. Lekarz twierdzi że leki można kupić w aptece bez recepty. Mam dobenox forte i nie bardzo pomaga. Noga boli od roku. Wieczorem trzymam w górze. Co robić? Ból jest ok powiedział że zmienić tryb życia, ćwiczyć, a leki są w aptece bez recepty. Mam39

Witam. Powinna Pani pójść do flebologa i ustalić odpowiednie leczenie. Jeżeli uszkodzona żyła odpiszczelowa nie jest szeroka, można wykonać zabieg Echo-skleroterapii, który trwa 10 minut i zlikwiduje Pani problem. Do tego czasu dobrze byłoby nosić specjalne wyroby przeciwżylakowe w II klasie ucisku. Proszę spróbować również zmienić lek na Cyclo-3 Fort 2x1 tabl.